Connect with Us

Skandal në Itali, i vendosin bombë artizanale në makinën drejtorit sportiv

Sport

Skandal në Itali, i vendosin bombë artizanale në makinën drejtorit sportiv

Publikuar

-

Një episod i rëndë ka ndodhur në Andria kundër Fabio Moscelli, drejtorit sportiv të Fidelis: dje pasdite një bombë artizanale është shpërthyer në makinën e tij, duke provokuar dëme serioze në parakolp dhe pjesën e sipërme të kofanos, por për fat pa shkaktuar asnjë të plagosur.

Episodi është denoncuar në Polici e pastaj është treguar në Facebook, në faqen e klubit që militon në Serie D: “U kalua çdo limit, nëse përsëritet mund ta tërheqim skuadrën”.

Shoqëria flet për një episod “të padëgjuar e ekstremisht të rëndë” e për “ndërgjegjësimin se është kaluar një limit që tani nuk është më i tolerueshëm”. Nga tifozët në fakt kërkohet “të distancohen menjëherë nga ngjarja e të ndihmojnë forcat e rendit të identifikojnë atë që ka kryer gjestin e frikacakut”.

Në fund vjen edhe kërcënimi: “Nëse duhet të verifikohen episode të tjerë dhune të cfarëdo lloji, shoqëria mund të vendosë të tërheqë skuadrën nga kampionati”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gjeti rrugën e rrjetës me fanellën e Rangers, por shikoni çfarë i ndodh Kamberit

Publikuar

-

Nga

Prurja më e re e Kombëtares shqiptare, Florian Kamberi, gjeti rrugën e rrjetës me Rangers, por anësori do i prishte festën sulmuesit. Kamberi e nisi nga stoli takimin mes Rangers dhe Livingstonit, ndërsa Gerrard vendosi ta aktivizonte në minutën e 56 të ndeshjes. Kent do të kalonte ekipin skocez në avantazh 3 minuta pas hyrjes […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Asnjë karton të kuq dhe autogol”, Rrahmani: Titullin këtë vit dua që ta marrë …

Publikuar

-

Nga

Amir Rrahmani po zhvillon një sezon fantastik te Verona. Jo vetëm, pasi bashkë me Kumbullën kanë arritur të ndalnin sulmet më të frikshme të Serie A. Ai pati një lidhje me video me Supersport, ku foli për gjithçka. Temë e nxehtë ishte e ardhmja, ku sipas tij asnjëherë nuk i dihet. ”Lazio kishte disa raste. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shpulla dhe lëvizje si në Wrestling, nuk do e besoni si reagon Igli Tare pas fitores me Interin

Publikuar

-

Nga

Igli Tare nuk është përmbajtur pas fitores së fundit që ka marrë Lacio ndaj Interit në shifrat 2-1. Si një finale e parakohshme është pritur kjo përballje, pasi luhej mes dy ekipeve që pretendojnë të fitojnë titullin kampion në Seria A. Drejtori sportiv i kryeqytetasve është një nga personat më të lavdëruar në këto kohë […]

LEXO TE PLOTE