Connect with Us

Tronditet Kukësi, Vasil Shkurtaj drejt transferimit në Holandë

Sport

Tronditet Kukësi, Vasil Shkurtaj drejt transferimit në Holandë

Publikuar

-

Kukësi gjendet në Antalia ku po zhvillon fazën përgatitore, ndërkohë që ka luajtur edhe dy ndeshje miqësore deri më tani. Verilindorët kanë barazuar fillimisht kundër Malatiasporit dhe sot kanë barazuar edhe kundër ekipit të Politeknika Iashit.

Natyrisht, shumë futbollistë të Kukësit kanë rënë në radarët e klubeve të huaja. Një ndër to është edhe sulmuesi kryesor i skuadrës Vasil Shkurtaj, i cili duket se e ka marrë veten mirë në kampionat dhe po shënon gola të shumtë.

“VipSport.al” ka mësuar nga burime pranë klubit, se në drejtim të Shkurtajt ka interesime nga kampionati holandez.

Momentalisht nuk bëhet i ditur emri i klubit që ka shfaqur interes për të, megjithatë bëhet fjalë për një skuadër që militon në ligën e parë të kampionatit, Eredivise. Kukësi nuk ka në plan ta lëshojë futbollistin pa marrë një ofertë të konsiderueshme dhe pse jo, për të përsëritur rastin e largimit të Gurit te Ostende.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: