Connect with Us

Turan largohet sërish nga Barcelona, dëshiron të transferohet tek ekipi historik

La Liga

Turan largohet sërish nga Barcelona, dëshiron të transferohet tek ekipi historik

Publikuar

-

Boca Juniors mbetet një nga klubet më prestigjioze të botës dhe shumë lojtarë ëndërrojnë të luajnë një ditë në mitikun “Bombonera”. Transferimi i Daniele De Rossit verën e kaluar në ekipin e famshëm latin mund të mos jetë i vetmi.

Një tjetër mesfushor, kësaj radhe ofensiv dhe jo defensiv, ëndërron të luajë për “Xenezies”. TycSports raporton se Arda Turan dëshiron të lërë pas krahëve vështirësitë e hasura në sezonet e fundit dhe shpreson të “rilindë” në Buenos Aires.

32-vjeçari turk është rikthyer te Barcelona pas huazimit te Basaksehir, por nuk bën pjesë në planet e trajnerit Setien. Për të interesohet edhe Galatasaray, por Arda dëshiron Boca Juniors.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Reali bën bllofin, ngec në shtëpi ndaj Celta Vigo/ Buzëqesh Barcelona

Publikuar

-

Këtë sezon, kampioni në La Liga duket se do të vendoset në javët e fundit, pasi gara për titull është mjaft e fortë, mes Barçës dhe Realit të Madridit, i cili hodhi një hap të gabuar këtë javë duke u ndalur në një barazim 2-2 në Bernabeu nga Celta Vigo. Smolov befasoi mijëra të pranishëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Vjen goli i barazimit në “Bernabeu”, shënon “Maestro”

Publikuar

-

Me fillimin e pjesës së dytë, Real Madrid ka barazuar shifrat 1-1 ndaj Celta Vigo në Bernabeu. Pas një aksioni të shpejtë të “Los Blancos” dhe disa kombinimeve të bukura brenda zone, ishte Toni Kroos që dërgoi topin në rrjetë duke barazuar kështu rezultatin. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Tronditet Reali, pëson gol në shtëpi pas 7 minutash lojë

Publikuar

-

Reali është surprizuar në “Bernabeu” nga Celta Vigo, në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 24-të të La Ligës. Pas 7 minutash lojë, miqtë shënuan pas një aksioni shumë të bukur me anë të Fedor Smolov, i cili dërgoi topin në rrjetën e Courtois, duke përfituar nga përgjumja e madrilenëve. Reali […]

LEXO TE PLOTE