Connect with Us

Zbulohet skandali i madh/ UEFA ndryshoi formacionin e vitit vetëm për të përfshirë Cristiano Ronaldon

La Liga

Zbulohet skandali i madh/ UEFA ndryshoi formacionin e vitit vetëm për të përfshirë Cristiano Ronaldon

Publikuar

-

Dje, UEFA publikoi formacionin më të mirë të vitit, ku dy milionë tifozë kanë votuar në faqen zyrtare të shtëpisë së futbollit europian dhe kanë zgjedhur më të mirët për vitin 2019.

Sot, “Daily Mail” zbulon skandalin e madh, ku UEFA ka ndryshuar formacionin më të mirë të vitit të zgjedhur nga tifozët, vetëm e vetëm për të përfshirë Cristiano Ronaldon.

Në vend të formacionit 4-3-3 të zgjedhur nga tifozët, UEFA në fund bëri ndryshimin e madh duke vendosur formacionin 4-2-4 si më të mirin e vitit. Ky modul 4-2-4 nuk përdoret shumë në futbollin e sotëm, e aq më tepër në formacionin më të mirë të vitit.

Treshja sulmuese e zgjedhur nga tifozët ishte: Mane, Lewandowski dhe Messi, Ronaldo kishte mbetur jashtë. Duke parë këto rezultate, UEFA shpiku këtë modelin jo të zakonshëm 4-2-4, futi Ronaldon në formacion dhe lë jashtë një mesfushor.

Media në fjalë zbulon se mesfushori i sakrifikuar nga UEFA për t’i bërë një vend Ronaldos është francezi N’Golo Kante. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE