Connect with Us

Zgjohet Skënderbeu, nesër zbarkon në Korçë goditja e madhe e korçarëve

Sport

Zgjohet Skënderbeu, nesër zbarkon në Korçë goditja e madhe e korçarëve

Publikuar

-

Skënderbeu duket mjaft aktivë në merkato dhe strategjia e drejtuesve, duket se kanë qenë lojtarët e rinj, e madje edhe ata të huaj. Kështu, Niko Zisi, Belajdi Pusi, me shumë gjasa nesër do të firmosin në Korçë, pasi duket e kanë gjetur akordin me drejtuesit.

Por, duket e korçarët nuk heqin dorë nga afrikanët. Janë një portier, një mbrojtës dhe një sulmues që janë në stërvitje me bardhekuqtë dhe do të jetë trajneri Ilir Daja që do të vendosi, për t’i mbajtur ose jo në skuadër.

Ndoshta mund të firmosin e të huazohen në Pogradec apo Devoll, nëse janë pa eksperiencën e duhur, por premtues, gjithsesi, deri të dielën pritet që të zgjidhen shumë dilema, pasi pritet që këto dy ditë të ketë edhe një sulmues goli që të jetë pjesë e skuadrës bardhëkuqe…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: