Connect with Us

“Boom boom” Flamurtari, klubi kuqezi 6 afrime të bujshme në merkato

Sport

“Boom boom” Flamurtari, klubi kuqezi 6 afrime të bujshme në merkato

Publikuar

-

Kampionati i Kosovës është shndërruar kohët e fundit në modë. Të shumtë janë lojtarët shqiptarë që kanë zgjedhur të “emigrojnë” drejt Kosovës. Rasti më i fundit është ai i Valdo Zeqaj, që ka zyrtarizuar kalimin te ekipi i Flamurtarit i Prishtinë. Klubi kryeqytetas lufton për të qëndruar mes më të mirave në Superligën e Kosovës, duke bërë që të hedhë sytë te elementet cilësorë.

Nga Flamurtari i Vlorës te Flamurtari në Kosovë, kjo është lëvizja e Valdo Zeqaj. Mbrojtësi vlonjati zhvilloi 15 paraqitje këtë sezon me ekipin e vendlindjes, duke u larguar si pasojë e krizës financiare. Zeqaj më herët është aktivizuar me Besën, Apoloninë, Luftëtarin dhe Vllazninë në Shqipëri. Bashkë me 24 vjeçarin,

Flamurtari i Prishtinës ka zyrtarizuar edhe pesë afrime të tjera. Altin Lloga, Arbër Mustafa, Bajram Shala, Donart Hasanaj dhe Lubomir Gucev. Gjatë këtij sezoni në Superligën kosovare, kuqezinjtë grumbullojnë 19 pikë pas 17 ndeshjeve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE