Connect with Us

Dinamo hedh “piketat” për t’u rikthyer në Superligë, “rrëmben” lojtarin me eksperiencë

Sport

Dinamo hedh “piketat” për t’u rikthyer në Superligë, “rrëmben” lojtarin me eksperiencë

Publikuar

-

Dinamo nuk ndalet në merkato. Pas zyrtarizimit të Zylyftarit, Kukës, Kolgegës dhe italianit Dovedio, ekipi kryeqytetas është vënë pas një lojtari me eksperiencë në Kategorinë e Parë.

Bëhet fjalë për ish mesfushorin e Besëlidhjes, Camara. Lojtari u la i lirë nga lezhjanët, duke u vendosur nën urdhtar e Gusgash Maganit te Besa. Edhe pse doli në stërvitje me kavajasit, duket se Dinamo nuk ka ngurruar për të nisur negociatat.

Kështu, Camara prej pak kohësh është në negociata me “Blutë” dhe pritet që ai të jetë përforcimi i radhës. Dinamo vuan këtë edicion në vendin e fundit, ndaj administratorët dhe drejtuesit e rinj nga Italia, po shohin mundësinë e përforcimit me elemente cilësorë.

Camara mund të jetë shumë pranë “Nëndetëses”, me Dinamon që në një farë mënyre e ka “rrëmbyer” nga Besa. Ende nuk ka asgjë zyrtare, me mesfushorin që duket se është joshur nga kryeqytetasit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE