Connect with Us

“Duhet të jesh i çmendur nëse pret që…”, Sormani i befason të gjithë me deklaratën e fundit

Sport

“Duhet të jesh i çmendur nëse pret që…”, Sormani i befason të gjithë me deklaratën e fundit

Publikuar

-

Partizani mbylli ditën e sotme, përgatitjet 12 ditore në Antalia të Turqisë. Ekipi i kuq, zhvilloi dy miqësore teksa trajneri Sormani pati mundësinë për të parë skuadrën dhe të provonte skemat e tij. Pas mbylljeve të përgatitjeve në Turqi, trajneri italian ka dhënë një prononcim për faqen zyrtare të klubit, teksa është shprehur gjatë për ekipin dhe atë që ai pa nga kjo mini-fazë. Kujtojmë që Partizani u mposht në të dyja miqësoret e zhvilluara.

Sormani Partizani

Faza përgatitore dhe ekipi? “Kjo fazë përgatitore ishte një mundësi shumë e mirë për mua për të njohur të gjithë lojtarët. Edhe pse shumë prej tyre i njoh, përgatitjet këtu më kanë dhënë një dorë të mirë për t’u familjarizuar edhe më shumë me grupin. Gjatë gjithë fazës kam shfrytëzuar çdo orë dhe çdo moment për të folur me lojtarët dhe për t’i njohur më mirë.

Gjithashtu në aspektin fizik duhet të përmirësohemi ende shumë për të plotësuar pritshmëritë që unë kam për këtë skuadër dhe për të aplikuar idenë që unë kam për futbollin. Vullneti dhe sjellja e skuadrës ka qenë shumë pozitive. Nëse mendon se pas 8 ditëve lojtarët i kanë asimiluar idetë që ke për futbollin, atëherë duhet të jesh i çmendur.

Kam vënë re dëshirën e skuadrës për të aplikuar në fushë atë që djemve u kam kërkuar në stërvitje. Sipas meje ky është një detaj shumë i rëndësishëm pasi nëse nuk je i uritur dhe me dëshirë për të bërë gjërat, atëherë nuk mund të realizosh asnjë objektiv që ke vendosur”.

Ndeshjet miqësore dhe lojtarët e rinj? “Kam evidentuar cilësi tek disa të rinj që kanë potencial për të shkuar më larg. Por duhet të punojmë shumë me ta, t’u kushtojme kohë dhe t’i mësojmë për t’u dhënë mundësinë të përmirësohen. Ata duhet të jenë të bindur që besojmë tek ata dhe janë e ardhmja e klubit të Partizanit”.

Sormani Kalari

Transferta ndaj Skënderbeut? “Në ndeshjen e parë të vitit 2020 në transfertën me Skënderbeun do të punoj për të hedhur në fushë një skuadër që aplikon sa më shumë idetë e mia. Dua të shikoj në fushë një skuadër agresive, të vendosur për të aplikuar futbollin që ka në kokë dhe nuk ka frikë nga asgjë. E theksoj, pres të shikoj në fushë një skuadër me kurajo, një skuadër të uritur për të marrë rezultat”.

Rikthimi? “Emocionet në futboll janë përherë aty sepse është një punë që unë e bëj me pasion dhe e dua. Më pëlqen të trajnoj edhe pse më kushton shumë lodhje. Nuk mendoj se do të bëja dot pa futbollin në jetën time dhe në këtë aspekt, çdo herë e parë është e veçantë edhe pse unë kam qenë edhe më parë pjesë e skuadrës”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: