Connect with Us

Dy blerjet e reja janë gati/ Ja si pritet të luajë Milani këtë fundjavë

Seria A

Dy blerjet e reja janë gati/ Ja si pritet të luajë Milani këtë fundjavë

Publikuar

-

Milan vijon me përgatitjet për sfidën e radhës ndaj Udineses në shtëpi, që do të luhet të dielën në orën 12:30.

Kuqezinjtë kanë përfunduar stërvitjen e sotme, ku ka pasur jo pak të reja. Gigio Donnarumma po provon të rikuperohet, megjithëse duket e vështirë për të që të jetë i gatshëm për ndeshjen e së dielës.

Në vend të tij, pritet që të debutojë me Milanin Asmir Begovic. Boshnjaku u afrua këtë merkato nga Bournemouth në formë huazimi. Gjithashtu, Musachio dhe Calabria janë stërvitur të diferencuar dhe pritet që të mungojnë në ndeshjen e radhës. Kështu, edhe blerja tjetër e fundit, Simon Kjaer do të jetë titullar, së bashku me Romagnolin në qendër. Nga krahët Conti dhe Theo Hernandez.

Në mesfushë nuk mendohet të ketë ndryshime në krahasim me ndeshjen e fundit ndaj Cagliarit, ku Castillejo e Calhanoglu luajtën nga krahët, ndërsa Kessie e Bennacer në qendër. Sulmi sigurisht që nuk ndryshon, me Ibrahimovic dhe Leao që do të luajnë së bashku.

MILAN (4-4-2): Begovic; Conti, Romagnoli, Kjaer, Theo; Castillejo, Kessie, Bennacer, Calhanoglu; Leao, Ibrahimovic

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE