Connect with Us

E bujshme/ Juventusi dhe Barcelona po planifikojnë një mega shkëmbim

La Liga

E bujshme/ Juventusi dhe Barcelona po planifikojnë një mega shkëmbim

Publikuar

-

Barcelona edhe Juventusi po planifikojnë të bëjnë një shkëmbim të bujshëm brenda merkatos së janarit.

“La Republicca” shkruan se “Zonja” dëshiron dëshiron shkëmbimin Federico Bernardeschi – Ivan Rakitic. Fantazisti italian i barhdezinjve nuk është në planet e Sarrit dhe ka përfunduar në stolin rezervë, në anën tjetër mesfushori kroat është kërkuar prej kohësh nga kampioni i Italisë, por nuk është gjetur gjuha e përbashkët me Barcelonën.

Juventusi është gati për këtë shkëmbim, por nëse me Valverden, Rakitic ishte një lojtar stoli, ende nuk dihet sesi do të veprojë me të trajneri i ri, Quique Setien. Në rast se edhe Setien e sheh të panevojshëm nënkampionin e botës, atëherë nuk ka asnjë pengesë për këtë shkëmbim./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti i Atletico Madridit ndërron jetë në një moshë fare të re

Publikuar

-

Një lajm i trishtë vjen nga Spanja ditën e sotme, me Atletico Madrid që ka njoftuar ndarjen nga jetë të 14-vjeçarit, që luante për moshat e “Los Colchoneros”. Christian Minchola Sanchez numëronte mbi 50 gola me moshat e Atleticos, por ditën e sotme është ndarë tragjikisht nga jeta. Klubi madrilen ka shprehur ngushëllime për familjen […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE