Connect with Us

E fundit/ Futbollisti shqiptar mbërrin në Barcelonë

Kombëtare

E fundit/ Futbollisti shqiptar mbërrin në Barcelonë

Publikuar

-

Nuk ka më dyshime, Rey Manaj do të jetë futbollisti më i ri i Barcelonës B. Skuadra e dytë e klubit katalanas ka gjetur gjuhën e përbashkët me lojtarin shqiptar. Mediet spanjolle bëjnë me dije se sulmuesi i Albacetes ka mbërritur në Katalonja.

Ai po kryen vizitat mjekësore dhe sapo rezultatet të dalin pozitive, nëse ndodh diçka e tillë, kontrata do të jetë gati. Lojtari dhe menaxheri i tij kanë rënë dakord paraprakisht për kushtet në kontratë dhe vetëm firma mungon për t’u zyrtarizuar gjithçka.

Manaj do të prezantohet zyrtarisht me ekipin e ligës së tretë dhe më pas do të vihet nën urdhrat e trajnerit. Lëvizja e tij duket e çuditshme, por lojtari shpreson që ekipi i tij të ngjitet në Ligën e Dytë, pasi po lufton për diçka të tillë. Ëndrra e madhe mbetet ekipi i parë, por gjasat që diçka e tillë të ndodhë janë të vogla.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: