Connect with Us

“Kujto gjithmonë nga ke ardhur”/ Futbollisti shqiptar bën falënderimin e veçantë për gruan e tij

Premier Liga

“Kujto gjithmonë nga ke ardhur”/ Futbollisti shqiptar bën falënderimin e veçantë për gruan e tij

Publikuar

-

Mbrojtësi me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, është një ndër futbollistët më të kritikuar në Premier League dhe tifozët e Arsenalit shpeshherë i kanë dalë kundër mbrojtësit kampion bote me Gjermaninë.

27 vjeçari duket se është shumë pranë largimit nga “Topçinjtë” dhe pavarësisht të gjitha gjërave që janë bërë dhe thënë kundër tij, vazhdon të tregojë një profesionalizëm për t’u admiruar. Mustafi ka arritur shumë në karrierën e tij, me kulmin që është padiskutim shpallja kampion bote në 2014-ën me Gjermaninë. Për ecurinë e tij deri më tani, Mustafi ka vetëm një njeri për të falënderuar, dhe ajo është partnerja e tij, Vjosa Kaba.

“Gruaja ime më ka thënë një gjë që më ka ndihmuar tepër në karrierën time: “Ti duhet të kujtosh gjithmonë nga ke ardhur dhe çfarë ke arritur, pasi nuk ishte thjesht fat. Ke punuar shumë, ke marrë shumë vendime të vështira, ke derdhur shumë djersë që të arrish këtu ku je”. Këto fjalë, nuk do t’i harroj kurrë”, tha Mustafi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE