Connect with Us

Merkato: Largohet nga Interi dhe transferohet tek ekipi i shqiptarëve

Seria A

Merkato: Largohet nga Interi dhe transferohet tek ekipi i shqiptarëve

Publikuar

-

Gjithçka duket e kryer tashmë. Inter do të bëjë lëvizjen e parë sa i përket merkatos në dalje. Nga zikaltrit pritet që të largohet Federico Di Marco, i cili do të bashkohet me Veronën.

Mediat italiane raportojnë së fundmi se marrëveshja është gjetur dhe mbrojtësi pritet që të huazohet deri në fund të sezonit në “Bendegoti”.

Përveç kësaj, drejtues të Veronës ku luajnë edhe dy shqiptarët Kumbulla dhe Rrahmani, kanë patur edhe një takim në Milano me agjentin e Di Marcos dhe çdo gjë ka shkuar siç duhet. Kështu, 22-vjeçari do të shndërrohet në largimin e parë të merkatos nga Interi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: