Connect with Us

Merkato: Milani ka një ide të re, ia mësyn rezervistit të Juventusit

Seria A

Merkato: Milani ka një ide të re, ia mësyn rezervistit të Juventusit

Publikuar

-

Milan po kërkon një mesfushor dhe ka hedhur sytë nga Juventusi. Maldini, Boban dhe Pioli pëlqejnë shumë Emre Can, të pakënaqurin e madh të bardhezinjve. Sportmediaset raporton se kuqezinjtë e tentuan gjermanin edhe në gusht, por ai preferoi të qëndronte tek ekipi aktual.

Ditët e para të shtatorit erdhi përjashtimi nga lista e Champions League dhe veprimi i trajneri Sarri u prit keq nga 26-vjeçari. Prej atij momenti ka luajtur shumë pak (vetëm 8 ndeshje) dhe shumë keq. Emre Can qëndroi në stol edhe në ndeshjen e mbrëmjes së kaluar kundër Udineses në Kupën e Italisë. Diçka e tillë i ka dhënë fund durimit të tij, teksa kalimi në Milanon kuqezi e tundon.

Mesfushori dëshiron të aktivizohet, pasi nuk mund të humbasë grumbullimin me Gjermaninë në Europian. Marrëdhëniet midis dy klubeve të mëdha italiane janë shumë pozitive dhe shumë shpejt mund të vijë akordi i transferimit të lojtarit nën urdhrat e Stefano Piolit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE