Connect with Us

Merkato/ Zyrtare: Interit i vjen përforcimi më i ri, mes dyshimesh të mëdha

Premier Liga

Merkato/ Zyrtare: Interit i vjen përforcimi më i ri, mes dyshimesh të mëdha

Publikuar

-

Ashley Young ka zbarkuar ditën e sotme në Milano, me avon privat, për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas do të hedhë firmën në kontratë.

Transferimi i mbrojtësit anësor do t’i kushtojë Interit 1.5 milionë euro. 35-vjeçari do të nënshkruajë deri në vitin 2021 me zikaltrit dhe do të përfitojë 3.5 milionë euro në sezon.

Transferimi i anglezit në këtë moshë duket një vendim i çuditshëm i Interit, por Conte e donte me çdo kusht. Dyshimet për aftësitë e tij janë të mëdha, pasi te United qëndronte vetëm rezërvë, por koha do të tregojë nëse Conte ka pasur të drejtë në zgjedhjen e tij apo jo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: