Connect with Us

Moti i keq, në dyshim ndeshja Skënderbeu-Partizani

Sport

Moti i keq, në dyshim ndeshja Skënderbeu-Partizani

Publikuar

-

Të martën është programuar të luhet ndeshja mes Skënderbeut dhe Partizanit, e vlefshme për javën e 18-të të Superiores. Ky takim do të zhvillohet në orën 17:00, kohë që nuk duket mjaft e përshtatshme për korçarët.

Së fundmi ata kanë ngritur shqetësimin mbi këtë sfidë me pretendimin se në një orar të tillë, temperaturat janë shumë të ulëta.

Kësisoj, do të jetë e pamundur që të mbushet stadiumi, pasi pjesa më e madhe e tifozëve do të preferojnë ta ndjekin sfidën nga shtëpitë e tyre. Duke qenë se e marta është zyrtarisht ditë pune, Federata Shqiptare e Futbollit ka menduar ta programojë takimin në orën 17:00, shkruan “newsport.al”

Mirëpo temperaturat e ulëta me sa duket s’janë marrë parasysh, duke bërë që tifozët korçarë ta ngrejnë si problem. A do të merret parasysh? Pritet të shihet se çdo të ndodhë në ditët e ardhshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: