Connect with Us

Napoli i pasigurt për Hysajn, ja ç’do ndodhë me shqiptarin

Seria A

Napoli i pasigurt për Hysajn, ja ç’do ndodhë me shqiptarin

Publikuar

-

Elseid Hysaj ishte një nga futbollistë e parë në listën e largimeve te skuadra e Napolit, por emergjenca e dëmtimeve, ndryshimet në pankinë dhe revolta e lojtarëve që nuk shpëtoi pa ndëshkime, ka ridizenjuar skenarët.

Kapiteni i kombëtares shqiptare me një moshë të re por me eksperiencën e një veterani, ishte pranë Romës por tani duket se do të qëndrojë në ekipin e San Paolos.

“Po flasim për një rinovim të mundshëm por duhet të kuptojmë që Hysaj pas një viti do jetë një futbollist i lirë. E di që Gattuso e vlerëson shumë dhe në mbledhjet mes tyre, ka nënvizuar se nuk është e lehtë të gjesh nëj lojtar 25 vjeç me eksperiencën e Hysaj dhe kaq të fortë. Napoli nuk e ka të lehtë ta humbë me parametra zero por të shohim. Skuadra po vuan sepse projekti i saj dështoi. Synonte të merrte Di Lorenco për të shitur Hysajn”, u shpreh Mario Giuffredi, agjent i Elseid Hysaj.

Por çfarë do të ndodhë praktikisht me mbrojtësin e përfaqësueses kuqezi? Eksperienca e prokuratorit të tij, me gjasë do të sjellë rinovimin me një pagë të shtuar për shkodranin, para’ të cilat Napoli do t’i fitojë më pas nga një transferim eventual në verë. Në të kundërt, Hysaj largohet falas dhe jugorët humbin të paktën 15 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE