Connect with Us

Nga Partizani te Napoli, zbulohet rroga e majme e Amir Rrahmanit

Seria A

Nga Partizani te Napoli, zbulohet rroga e majme e Amir Rrahmanit

Publikuar

-

Ish-mbrojtësi i Partizanit, Amir Rrahmani, firmosi ditën e sotme kontratën e jetës. Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, finalizoi me sukses transferimin e tij te skuadra e Napolit, teksa ditën e sotme kaloi me sukses testet mjekësore duke nënshkruar për 5 vitet e ardhshme.

Rrahmani do të jetë nën urdhrat e trajnerit Gatuzo, duke filluar nga vera e këtij viti, pasi palët kanë rënë dakord që shqiptari ta përfundojë sezonit te Verona.

Ditën e sotme janë bërë të ditura edhe shifrat e këtij transferimi. Klubi veronez do të përfitojë 14 milionë euro nga shitja e futbollistit ndërsa 1.5 milionë euro do të kalojnë në formë bonusesh, në rast se Rrahmani arrin të luaj në Champions me fanellën e Napolit.

Ndërkohë për sa i përket futbollistit, ai do të përfitojë një rrogë bazë prej 1.8 milionë euro në sezon, e shumëzuar për 5 vite kontratë, shkon 9 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Fiorentina ëndërron një mbrojtje me shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Mbrojtja e Fiorentinës është për t’u rindërtuar dhe drejtuesit vjollcë kanë vendosur në qendër të objektivit të tyre talentin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Sipas asaj që raporton “fiorentinanews.com”, lojtari shqiptar i Veronës shihet si më i duhuri për qendrën e mbrojtjes, duke formuar një dyshe me serbin Nikola Milenkoviç. “Presidenti i Fiorentinës, Roko Komisso […]

LEXO TE PLOTE