Connect with Us

Një afrim zyrtar, Partizani i jep fund përgatitjeve në Antalia

Sport

Një afrim zyrtar, Partizani i jep fund përgatitjeve në Antalia

Publikuar

-

Partizani i ka dhënë fund përgatitjeve në tokën turke. Prej dy javësh në Antalia, kampionët e Shqipërisë kanë marrë ngarkesën e duhur nga trajneri Adolfo Sormani dhe sonte në mbrëmje do të mbërrijnë në atdhe.

Lajmi është bërë i ditur nga klubi i kuq që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar tregon se të kuqtë do të nisin menjëherë stërvitjen me të mbërritur në Shqipëri. Vlen të theksohet në Turqi zhvilluan dy teste miqësore, të cilat u humbën me rezultatet 1-0 dhe 2-0.

“Me seancën zhvilluar sot paradite, skuadra i ka dhënë fund përgatitjeve në tokën turke. Përgjatë akomodimit 12 ditor në Antalia, kampionët në fuqi kanë punuar me një program të ngjeshur stërvitor me ngarkesa të larta fizike. Gjithashtu gjatë kësaj mini faze përgatitore të kuqtë zhvilluan edhe dy ndeshje miqësore ndaj Trabzonspor dhe Budapest Honved.

Në mbrëmje skuadra kthehet në kryeqytet , për të vijuar tashmë seancat stërvitore në kompleksin sportiv “Tirana Internacional” në prag të takimit ndaj Skënderbeut, i vlefshëm për javën e 18 të Kategorisë Superiore, në program në datën 21 janar në Korçë”, shkruhet në njoftimin për mediat.

Kujtojmë që afrimi i vetëm zyrtar i Partizanit në këtë merkato është Dorian Kërçiku. Ndërkohë drejtuesit po punojnë për të përforcuar ekipin në repartin e mesfushës për të plotësuar boshllëkun e krijuar pas largimit të Jasir Asanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: