Connect with Us

Nuk bindi/ Bayerni kthen mbrapsht transferimin e bujshëm të verës

BundesLiga

Nuk bindi/ Bayerni kthen mbrapsht transferimin e bujshëm të verës

Publikuar

-

Bayern Munchen duket se nuk është shumë i kënaqur nga sulmuesi anësor, Ivan Perisic. Sipas raportimeve nga mediat në Gjermani, bavarezët do ta rikthejnë kroatin në Milano.

Perisic iu bashkua gjigandëve gjermanë vetëm në javën e fundit të merkatos së verës nga Interi, pasi ai ishte jashtë planeve të Antonio Contes. 30-vjeçari ishte një kërkesë specifike nga ana e ish-trajnerit të Bayernit, Niko Kovac, i cili tashmë është zëvendësuar nga Hans Flick.

Bayern pagoi 5 milionë € për huazimin e Perisic deri në fundin e këtij sezoni, ku është përfshirë dhe opsioni për ta blerë sulmuesin verën tjetër për 20 milionë €. Sulmuesi kroat numëron 12 ndeshje në Bundesligë, si dhe 6 ndeshje në Champions me fanellën e Bayern Munchen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Pas fitores së thellë në Londër, Bayerni merr lajmin e hidhur/ Humbet liderin kryesor të ekipit

Publikuar

-

Bayern Munich ka marrë një lajm që duket se ka sfumuar disi gëzimin e fitores 0-3 ndaj Chelseat mbrëmjen e kaluar. Sipas raportimeve të fundit, është konfirmuar se Robert Lewandowski do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 4 javë për shkak dëmtimi. Sulmuesi ka pësuar një dëmtim në gju. Kështu, polaku do të humbasë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Shkëlqeu ndaj Chelseas, Bayerni i bën “dhuratë” rinovimin deri në vitin 2025

Publikuar

-

Bayern Munchen e ka një yll të momentit dhe ai është Alphonso Davies. Paraqitjet e kanadezit kanë qenë mbresëlënëse, sidomos në ndeshjen e fundit ndaj Chelseat, ku ishte vërtet spektakolar. Pikërisht këto paraqitje, duket se kanë bindur drejtuesit gjermanë që të blindojnë djaloshin 19-vjeçar. Sipas raportimeve të fundit, Bayern ka gati rinovimin për Davies, me […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni bën ligjin në Londër ndaj Chelseas, 3 gola dhe spektakël

Publikuar

-

Bayern Munich i tregon Chelseas se i duhet ende punë për t’u matur me më të mirët. Bavarezët fituan pastër 0-3 në “Stamford Bridge”, duke dominuar nga fillimi në fund, në lojë dhe rezultat. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, në të dytën erdhi shpërthimi i gjermanëve. Dy golat e parë u […]

LEXO TE PLOTE