Connect with Us

Odise Roshi i papërmbajtshëm në Rusi, shënon dhe i jep fitoren Akhmatit

Sport

Odise Roshi i papërmbajtshëm në Rusi, shënon dhe i jep fitoren Akhmatit

Publikuar

-

Odise Roshi duket në një formë shumë të mirë, teksa ditën e sotme ka shënuar për ekipin e tij Akhmat Grozni.

Këta të fundit luajtën një miqësore me hungarezët e Paks, ndeshje të cilën e fituan me rezultatin 1-2. Padyshim protagonist ishte edhe shqiptari Odise Roshi, i cili në minutën e 44’ shënoi për ekipin e tij, duke i dhënë avantazhin e dyfishtë ekipit të tij.

Goli tjetër për rusët u shënua nga Silva Lima në minutën e 31’, ndërsa goli i hungarezëve në minutën e 81’ vlejti vetëm për statistikë. Ky është goli i tretë për Roshin me Groznin këtë sezon, teksa duket se e ka nisur 2020-ën me këmbën e mbarë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

Publikuar

-

Nga

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La Liga është shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të Covid-19, i cili ka çuar në më shumë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Llullaku: Është infektuar një futbollist, do ndodhë diçka e keqe

Publikuar

-

Nga

Bjellorusia vijon të kundërshtojë me kokëfortësi rekomandimet e FIFA për pezullimin e përkohshëm të kmpionatit.  Ndonëse regjistrohen mbi 560 të prekur me Covid-19, prej të cilëve tetë persona kanë humbur jetën, jeta në Bjellorusi vazhdon normalisht. Këtë konfirmon edhe sulmuesi shqiptar Azdren Llullaku. Në një intervistë, Llullaku shpreh frikën që ndjejnë në seancat stërvitore dhe në […]

LEXO TE PLOTE