Connect with Us

Pësoi dëmtim të tmerrshëm disa muaj më parë, vjen lajmi i madh për futbollistin e njohur

Premier Liga

Pësoi dëmtim të tmerrshëm disa muaj më parë, vjen lajmi i madh për futbollistin e njohur

Publikuar

-

Mesfushori i Everton, Andre Gomes, po vazhdon fazën e rikupermit nga ai dëmtim që pësoi në fillim të nëntorit. Në ndeshjen që Evertoni barazoi 1-1 në shtëpi kundër Tottenham, portugezi pësoi një ndërhyrje horror nga sulmuesi i ‘Gjelave’, Heung-Min Son.

Pas testeve, Gomes kreu ndërhyrjen kirurgjikale në kavilje dhe mjekët parashikuan një mungesë të mesfushorit nga 6 muaj deri në 1 vit të plotë. Por, mesa duket rikuperimi i tij ka shkuar më mirë nga se prisnin, pasi 26-vjeçari ka filluar stërvitjen në palestër.

Flitet se për dy javë, Andre Gomes do të jetë i gatshëm të rifillojë stërvitjen me top. Një lajm i shkëlqyer ky për trajnerin e Evertonit, Carlo Ancelotti. Pas vetëm 3 muajsh, portugezi duket se është gati të rikthehet në fushë. Gomes numëron 35 ndeshje me fanellën e Evertonit, që nga mbërritja e tij në Premier League në vitin 2018.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e ardhmja e talentit të “Furia Roja” do të jetë në kampionatin anglez. Kjo pasi atje ka një fans special të mesfushorit 21-vjeçar dhe ai është trajneri i Liverpoolit, Jurgen […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: