Connect with Us

Vjen oferta e papritur, 500 mijë euro për “yllin” e Kukësit

Sport

Vjen oferta e papritur, 500 mijë euro për “yllin” e Kukësit

Publikuar

-

Kukësi ka arritur një formë shumë të mirë sportive, sidomos gjatë këtyre dy muajve të fundit, të cilën e kanë treguar në 5 javët e fundit të kampionatit, me katër fitore dhe një barazim, por dhe në miqësoret e zhvilluara në Antalia. Nënkampionët e Shqipërisë kanë barazuar ndaj Malatjaspor dhe Politehnika Lasit, e ndaj këtyre të fundit kanë dominuar ndjeshëm, paçka se nuk kanë fituar.

Drejtori Nexhipi së bashku me trajnerin Duro kanë arritur të krijojnë një skuadër mjaft kompetitive dhe lojtarët po shkëlqejnë në rolet e tyre. Trajneri Duro ka ditur t’u marrë më të mirën shumë lojtarëve, e dy prej tyre janë Vasil Shkurtaj dhe Vesel Limaj. Dy lojtarët në fjalë dhe emra si Et’hemi, Maliqi e Gavazaj janë në planet e drejtuesve, të cilët po ndjekin një strategji të mirëfilltë për shitjen e tyre. Këtë gjë e ka bërë me dije drejtori Nexhipi dhe publikisht, ndaj dhe minutat për ta kanë qenë maksimale.

VASIL SHKURTAJ

Sulmuesi 27-vjeçar vlonjat i Kukësit ka treguar një formë mjaft të mirë sportive ku me golat e tij është kthyer në një prej pikave të referimit të Kukësit. Ai ka shënuar 11 gola në 14 ndeshje të luajtura dhe duke parë statistikat është vënë në “lupën” e disa ekipeve.

Për Shkurtajn, presidenti Gjici i pagoi Luftëtarit 70 mijë euro dhe një rrogë mujore prej 7 mijë eurosh, por tashmë ka ardhur koha që shtatlarti të kërkojë një eksperiencë të re jashtë shtetit pas aventurës me Kukësin. Në intervistën e dhënë nga vetë lojtari për “Panorama Sport” në numrin e datës 10 janar, lojtari e pohoi vetë se synim i tij mbas fitimit të titullit me Kukësin ishte që të transferohej në një kampionat të fortë dhe se për të ka interesime.

Kështu interesim konkret ka nga një klub në Holandë për shtatlartin, por shifra që ata ofrojnë për të blerë kartonin e lojtarit nuk i kap 300 mijë eurot, gjë që nuk është marrë në konsideratë nga drejtuesit. Kukësi e lëshon Shkurtajn nëse vjen një ofertë te 400- 500 mijë euro.

Gjithsesi është menaxheri grek i Shkurtajt ai që po studion alternativat për klientin e tij. Dhe pse qarkullojn ëshumë fjalë për transferimin e vlonjatit, është shumë e vështirë, e thuajse e pamundur që me një shumë të tillë presidenti Gjici ta lërë të largohet, duke parë që Kukësi është pretendent kryesor për titull. Shkurtaj është nën kontratë me Kukësin deri në përfundim të Kupave të Europës. Nuk dihet akoma se si klubi do veprojë me sulmuesin, pasi kurrsesi nuk dëshiron që ai të largohet me parametra zero.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: