Connect with Us

Vllaznia bëhet e frikshme, zyrtarizon sulmuesin e huaj

Sport

Vllaznia bëhet e frikshme, zyrtarizon sulmuesin e huaj

Publikuar

-

Tashmë është zyrtare, Simeon Hristov do të jetë pjesë e Vllaznisë për gjysmën e dytë të sezonit. Prej kohësh Jonuz kërkonte një lojtar për repartin e sulmit dhe ditën e sotme kanë zyrtarizuar afrimin e maqedonasit. . Lojtari stërvitej prej disa ditësh me ekipin,  sot ai ka hedhur firmën në kontratë, duke firomsur për një vit.

Simeon-Hristov-firma-635x420

Sulmi ishte një nga problemet kryesore te Vllaznia në dy fazat e para dhe shkodranët shpresojnë se me afrimin e Hristov ta kenë zgjidhur këtë problem.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE