Connect with Us

Zbulohet shifra që kërkon FSHF për të lënë të luhet në “Air Albania” Kukësi-Partizani

Sport

Zbulohet shifra që kërkon FSHF për të lënë të luhet në “Air Albania” Kukësi-Partizani

Publikuar

-

Stadiumi i ri i kryeqytetit do të presë një tjetër ndeshje të Kategorisë Superiore. Pas derbit të kryeqytetit, luajtur një muaj më parë, një tjetër ndeshje e rëndësishme do të zhvillohet në tapetin e “Air Albania”.

Kukësi ka gjetur dakordësinë me FSHF, për të zhvilluar aty ndeshjen e javës së 19 kundër Partizanit.

Fundjava e ardhshme pritet të ndezë atmosferën, me dy klubet që janë pranë njëra-tjetrës në klasifikim.

Kostoja që një klub duhet të paguaj për të marrë të drejtën e zhvillimit të takimeve si organizatore është 20 milion lekë (të vjetër), tarifë standarte kjo për ekipet e Kategorisë Superiore, shkruan “Newsport.al”.

Ky do të jetë një test për Kukësin, që si organizatore dhe pritëse e takimit ka të drejtën të ketë më shumë vende për tifozerinë e vet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

De Biazi i kthehet Panuçit: Ia lashë në vendin e tretë dhe e çoi në të katërtin, vij te Shqipëria po iku Reja

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi bëri historinë me Kombëtaren shqiptare, ku bëri një arritje shumë të madhe, siç ishte edhe kualifikimi në Europianin e Francës. Trajneri italian në një prononcim të dhënë së fundmi është shprehur se kur Panuçi mori drejtimin e Shqipërisë, ai i dha disa këshilla, por thotë se  vazhdoi me kokën e tij. Gjithashtu […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shpërthen Romela Begaj: Fatkeqësi që linda në një vend si ky, jam e pastër

Publikuar

-

Nga

Peshëngritësja e njohur shqiptare Romela Begaj, është përballur me probleme të mëdha në karrierën e saj, teksa rezultoi pozitive në testin e dopingut për herë të dytë. Në një prononcim të dhënë së fundmi, Begaj u shpreh se asgjë nuk ishte e vërtetë, duke u shprehur se gjithçka ndodhi për shkak se jemi shtet i […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Nuk e vendosi te formacioni i yjeve, tifozët e Marsejës sulmojnë “L’Equipe”: Ku është Lorik Cana?

Publikuar

-

Nga

Virusi Covid-19 mes mijra jetësh të marra nuk kurseu as presidentin e skuadrës së Marsejës  Pape Diuf. Ai u nda nga jeta pas një lufte me virusin famëkeq duke shokuar gjithë botën e sportit. Në nder të kujtimit të tij gazeta prestigjoze L’Equipe zgjodhi formacionin më të mirë të francezëve në gjithë historinë e drejtimit […]

LEXO TE PLOTE