Connect with Us

Zvicra i premton vendin e titullarit, Florian Kamberi zgjedh përfundimisht cilën kombëtare do përfaqësojë

Kombëtare

Zvicra i premton vendin e titullarit, Florian Kamberi zgjedh përfundimisht cilën kombëtare do përfaqësojë

Publikuar

-

Florian Kamberi u ftua në dy ndeshjet e fundit kualifikuese nga ana e trajnerit Reja te Shqipëria. Por sulmuesi nuk mund të luante për shkak të një dëmtimi, por edhe të një problemi me dokumentat.

Zvicra nuk e përshpejtoi procedurën që Kamberi që të kishte të drejtë më herët që të luante për Kombëtaren kuqezi.

Kjo pasi helvetët bën gjithçka që ky futbollist të ndryshonte mendjen, duke i premtuar se do të ishte pjesë e projektit “Zvicra e re”.

Gjithsesi vendimi ishte marrë dhe Floriani kishte firmosur se dëshironte të luante për Shqipërinë.

Pikërisht për këtë arsye është FIFA që ndërhyn në këtë çështje dhe sipas asaj që raporton “Balkanweb”, e ka zgjidhur problemin. Pra Florian Kamberi do të luajë për Shqipërinë duke filluar që nga ndeshja e ardhshme që do të kenë kuqezinjtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: