Connect with Us

Video: 19-vjeçari i Dortmundit i magjeps të gjithë, shënon golin e parë pas 3 minutash lojë

BundesLiga

Video: 19-vjeçari i Dortmundit i magjeps të gjithë, shënon golin e parë pas 3 minutash lojë

Publikuar

-

Augsburgu dhe Dortmundi po dhurojnë një ndeshje spektakolare për javën e 18-të të Bundesligës.

Deri në minutën e 55′, vendasit po kresonin 3-1. në minutën e 56′, trajneri i Dortmundit, Favre, largon Piszczek dhe fut Erling Haaland, 19-vjeçarin norvegjez i cili u ble në merkaton e janarit për një shumë totale rreth 45 milionë euro.

Pa kaluar as 3 minuta dhe Halaand shënon direkt gol, që në ndeshjen e tij të parë me ekipin e ri.

Sulmuesi i talentuar dërgoi topin në rrjetë pas një pasimi të bukur të Sanchez. Dy minuta më vonë, ishte vetë anglezi, Jadon Sanchez, që shënoi golin e tretë dhe të barazimit. Rezultati momental vazhdon të jetë 3-3. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE