Connect with Us

3 gola në pjesën e dytë/ Video: Reali fiton ndaj Sevilla-s dhe merr vendin e parë

La Liga

3 gola në pjesën e dytë/ Video: Reali fiton ndaj Sevilla-s dhe merr vendin e parë

Publikuar

-

Real Madrid ka fituar 2-1 ndaj Sevilla-s në “Santiago Bernabeu” për javën e 20-të të La Ligës. Pjesa e parë u mbyll në barazim të bardhë. Rasti më i veçantë i pjesës së parë, ishte anulimi i golit të miqve me anë të Luuk De Jong nga VAR, pasi holandezi kishte shkaktuar faull nga mbrojtësit madrilen Mendy.

Goli i parë i takimit u shënua nga Casemiro në miutën e 57′, pas një super asisti të serbit, Luka Jovic. Miqtë barazojnë përkoëhsisht rezultatin me golin e bukur të De Jong, në kufijtë e zonës. Por, Casemiro ishte në formën e tij më të mirë sot dhe në minutën e 69′ shënoi me kokë goline avantazhit për Realin, pas krosimit perfekt të Lucas Vasquez.

Pas kësaj fitoreje, Reali merr vendin e parë me 43 pikë, 3 më shumë se Barcelona e vendit të dytë. Sevilla ruan vendin e katërt me 35 pikë. Tre golat e këtij takimi i keni më poshtë. /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: