Connect with Us

“Çmendet” Safet Gjici, ja sa kërkon për të lënë të lirë Vasil Shkurtajn

Sport

“Çmendet” Safet Gjici, ja sa kërkon për të lënë të lirë Vasil Shkurtajn

Publikuar

-

Vasil Shkurtaj duket sa afër aq edhe larg Kukësit, pasi për sulmuesin shtatlartë nuk mungojnë ofertat kjo edhe nga forma e mirë që është duke kaluar nga radhët e skuadrës verilindore. Vasal Shkurtaj, u bë një vit më parë dhe ishte presidenti i verilindorëve, Safet Gjiçi që bleu kartonin e  tij për 50 mijë euro.

Por, tashmë vlera e tij është rritur sigurisht, pasi ka luajtur me veri,lindorët në Europë dhe këtë sezon është duke shënuar gola të rëndësishëm dhe jo më kot është nga sulmuesit më të dalluar të elitës sonë.

Tashmë ofertat kanë mbërritur dhe më afër duket transferimi i tij në Holandë. Por është vetë presidenti Gjici që nuk e lë të ikë sulmuesin e tij pa një shumë të majme, në mënyrë që të mbushë edhe arkat klubit.

Kuksianët tashmë i kanë rritur kuotat si klub dhe sipas Gjicit, në një komunikim që ka dhënë për “Rtshsport”, kartoni i tij, tashmë kushton jo pak, por plot 400 mijë euro për skuadrën që dëshiron ta blejë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: