Connect with Us

Conte lodhet nga Eriksen, hedh sytë tek ëndrra e vjetër e tifozëve të Interit

Seria A

Conte lodhet nga Eriksen, hedh sytë tek ëndrra e vjetër e tifozëve të Interit

Publikuar

-

I lodhur nga mos arritja e marrëveshjes me Tottenhamin për transferimin në Milano të Christian Erikse, ka detyruar Conte-n të mendojë për një emër tjetër në mesfushë.

Tekniku i zikaltërve iu ka kërkuar drejtuesve të klubit të nisin bisedimet me Luka Modric. 34-vjeçari i mbaron kontrata me Realin në fund të këtij sezoni dhe deri tani nuk ka ardhur rinovimi. Largimi i tij në verë nga “Los Blancos”, por Conte e do që në janar.

Nuk është hera e parë që Interi do të tentojë për Luka Modric, pasi provoi edhe në verën e vitit 2018, por në fund ishte Reali që nuk pranoi të hiqte dorë nga kroati. Drejtuesit e Interit kanë premtuar një transferim të bujshëm për merkaton e janarit, ndoshta mund ta kenë pasur fjalën pikërisht për Modric… /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Donte të bënte foto me Ronaldon, tifozi e pëson keq (video)

Publikuar

-

Juventusi u mposht nga Lyon dhe normalisht humori te lojtarët bardhezi nuk ishte i mirë. Kjo u pa edhe te Cristiano Ronaldo, kur në një moment në fushë u fut një tifoz i cili donte të takonte idhullin e tij. Djaloshi shkoi me vrull drejt portugezit, i cili shihet me nerva. Ronaldo mundohet ta trembë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Publikuar

-

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe kualifikimi i bardhezinjve të Sarrit vështirësohet pas kësaj humbje. Skuadra e Rudi Garcia dominoi pjesën e parë përballë një Juventusi kaotik dhe ia doli të gjente golin e avantazhit. […]

LEXO TE PLOTE