Connect with Us

Djali i Fadil Vokrrit i surprizon të gjithë, nuk do ta besoni te cila skuadër shqiptare do të bëhet president

Sport

Djali i Fadil Vokrrit i surprizon të gjithë, nuk do ta besoni te cila skuadër shqiptare do të bëhet president

Publikuar

-

Djali i ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri të ndarë nga jeta, pritet që të marrë postin e presidentit të klubit të futbollit të Prishtinës.

 

“Gazeta Metro” shkruan se në klubi prishtinas po kryhen ndryshime në radhët e aksionerëve dhe financuesve të klubit, ku kapitali nuk do të menaxhohet nga 15 aksionerë, por vetëm nga 2 persona: biznesmeni Remzi Ejupi dhe Rrahman Haradini. Për sa i përket strukturës drejtuese, Gramoz Vokrri pritet të marrë besimin e Ejupit dhe Haradinit.

1280px-FC_Prishtina_Stadium

Kujtojmë që vitin e kaluar, ai u largua nga pozicioni i anëtarit të FFK-së pas përplasjeve të disa klubeve të futbollit të Kosovës me presidentin Agim Ademi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: