Connect with Us

E BUJSHME/ Zbulohet lista, ja cilët janë 5 futbollistë shqiptarë më të shtrenjtë në botë

Kombëtare

E BUJSHME/ Zbulohet lista, ja cilët janë 5 futbollistë shqiptarë më të shtrenjtë në botë

Publikuar

-

Në bazë të vlersimeve të “transfermarkt” është përpiluar së fundmi edhe lista me5  futbollistët shqiptarë më të shtrenjtë në botë:

I pari në listë është Milot Rashica, futbollisti i Werderit të Bremenit që luan në Bundesligën gjermane dhe anëtar i përfaqësueses së Kosovës. Rashica sipas “transfermarkt” është vlerësuar në 35 milion euro.

Në pozitën e dytë është Granit Xhaka, shqiptari me shtetësi zvicerane që tani është pjesë e Arsenalit në Premier Ligë. Xhaka kap vlerën e 30 milion eurove.

Menjëherë pas tij është Xherdan Shaqiri që është te skuadra e Liverpoolit dhe njejt edhe ky ka pasaportën zvicerane. Shaqiri ka vlerën e 22 milion eurove.

Pozitën e tretë e ndajnë dy futbollist shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Enis Bardhi i Levantes që luan në La Liga dhe futbollisti i Arsenalit, Shkodran Mustafi që ka prejardhjen nga Gostivari.

Pesëshja e më të paguarve mbyllet me Vedat Muriqin e Fenerbahçes që për momentin kartoni i tij kap vlerën e 12 milion eurove.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Grekët çmenden pas sulmuesit shqiptar: Ngjason me Ibrahimovic

Publikuar

-

Nga

Mbrëmja e sotme do të jetë shumë e rëndësishme për talentin shqiptar, Emiliano Bullari. Një emër shumë i dëgjuar për tifozët shqiptarë, ndërsa ka dalë nga akademia e Olimpiakosit. Greqia bëri gjithçka për ta marrë, ndërsa Shqipëria doli nga vetja si rrallëherë, për t’i ofruar një vend te U-21 një sulmuesi që ishte vetëm 17-vjeç. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Bomba” e trajnerit serb: Për asgjë në botë nuk do ta drejtoja Kosovën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhja që futbollisti i ri serb, Ilija Iviç bëri, që të përfaqësojë Kosovën U-19, nuk është prituar aspak mirë në shtetin serb. Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë kundër këtij vendimi të lojtarit, teksa së fundmi edhe trajneri i Vojvodinës, Nenad Lalatoviç, është shprehur se për asgjë në botë nuk do të zgjidhte […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE