Connect with Us

Fenerbahce merr 3 pikët/ Muriqi i bën të gjitha: asist, gol dhe karton të kuq

Sport

Fenerbahce merr 3 pikët/ Muriqi i bën të gjitha: asist, gol dhe karton të kuq

Publikuar

-

Fenerbahce ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në transfertë 0-2 ndaj Gaziantep, për javën e 18-të të Superligës turke.

Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Vedat Muriqi. Sulmuesi i Kosovës dha asistin për shokune tij të ekipit, Max Kruse, në golin e parë.

Në minutat shtesë, Muriqi shënoi vetë golin e dytë dhe të fitores së sigurt, por para se arbitri të përfundonte lojën, sulmuesi dardan mori kartonin e dytë të verdhë dhe doli jashtë fushe.

Një super ndeshje nga Muriqi, i cili ka shënuar deri tani 11 gola në kampionat, vetëm se e prishi në fund me kartonin e kuq, fare i panevojshëm. Fenerbahce renditet në vendin e tretë me me 3 pikë më pak se Sivasspor e vendit të parë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: