Connect with Us

“Ishin pesë, donin të më shqyenin fytin”, historia e pabesueshme e trajnerit të njohur: Si i shpëtova kopesë me ujqër

Sport

“Ishin pesë, donin të më shqyenin fytin”, historia e pabesueshme e trajnerit të njohur: Si i shpëtova kopesë me ujqër

Publikuar

-

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton Uatford.

Historia është treguar nga ish- kolegu i tij tek kombëtarja angleze e U-21, Stuart Pearce dhe e ka bërë publike e plotë pikërisht DJ Chris Stark, një moderator radioje në Britani. Më parë Pearson ka folur shumë pak për të.

Nigel Pearson kishte zgjedhur atë vit të kalonte pushimet në Transilvani të Rumanisë. Një ditë vendosi të dilte për një xhiro, edhe pse nuk ja rekomanduan këtë.

Befasisht u gjet në mesin e një tufe prej pesë ujqërisht të egër dhe të uritur. Nigel Pearson arriti të shpëtojë dhe jo duke ia mbathur, por duke luftuar me ujqërit.

Njërit prej tyre ja theu nofullën kurse një ujku tjetër ja hoqi syrin. Historinë e ka treguar edhe vetë ai para pak kohësh por jo të plotë. Mësohet se ai ja ka treguar edhe lojtarëve të Uatford, dhe sa herë ia rikujton ekipi i tij fiton.

“Ishin pesë. Ajo çfarë bënin ishte që njëri të sulmonte kurse të tjerët të rrethonin derisa një prej tyre të të rrëzonte. Qëllimi i tyre është të të shqyejnë fytin. Unë shkova në një pemë dhe u mbështeta pas saj pasi nuk doja që të më sulmonin nga mbrapa.’’- ka thënë Pearson.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: