Connect with Us

Legjenda e Juventusit provokon Interin/ Nuk do të rezistojë dot…

Seria A

Legjenda e Juventusit provokon Interin/ Nuk do të rezistojë dot…

Publikuar

-

Ish-ylli i Juventus-it, Alessandro Del Piero, ka analizuar luftën për titull në Serinë A në një intervistë të dhënë për ESPN.

“Juventus është padyshim skuadra më e mirë, për numrin e lojtarëve dhe për cilësinë. Vetëm skuadra e Conte-s mund të luftojë me ata këtë vit për titullin”, ka thënë ish-numri 10 i bardhezinjve.

“Skuadra të tjera mund ta mposhtin në ndeshje dirkete, si Lazio, por është shumë e vështirë që ta mposhtin në luftën për titull. Gjithsesi, objektivi i skuadrës së Sarri-t mbetet fitorja në Champions League”.

“Lazio po bën një punë shumë të mirë, prej vitesh tashmë, por nuk besoj se mund të luftojë deri në fund. Bardhekaltrit mund të fitojnë ndaj kujtdo në një ndeshje direkte, por një kampionat është ndryshe. Nuk besoj se do të kenë vazhdimësinë e duhur për të fituar Serinë A”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE