Connect with Us

Man. City bën vetëvrasje, Guardiola i jep duart titullit/ Arsenali vazhdon tatëpjetën

Premier Liga

Man. City bën vetëvrasje, Guardiola i jep duart titullit/ Arsenali vazhdon tatëpjetën

Publikuar

-

Java e 23-të e Premier League ka dhuruar disa rezultate surprizë. Pas barazimit të Tottenhamit 0-0 ndaj Watford, edhe dy ekipet e tjera të mëdha, Man. City dhe Arsenali dolën me një pikë nga takimet e sotme.

Djemtë e Guardiolës barazuan 2-2 në fushën e tyre me Crystal Palace, duke i dhënë duart titullit kampion, pasi diferenca nga Liverpooli tani është 13 pikë, por ekipi i Klopp ka dhe dy ndeshje më pak. Miqtë kaluan të parët në avantazh me blerjen e fundit, turkun Cenk Tosun në minutën e 39-të. City u kundërpërgjigj në fund të pjesës së dytë me dy golat nga Sergio Aguero 83′ dhe 87′. Në kohën shtesë, Fernandinho shënoi autogol, duke i hequr dy pikë ekipit të tij.

As Arteta nuk po e ngjall dot Arsenalin. “Topçinjtë” barazuan 1-1 në “Emirates” me Sheff. Utd. Martinelli kaloi në avantazh vendasit në fund të pjesës së parë, ndërsa për miqtë barazoi shifrat Fleck në minutën e 83′. Dy shqiptarët, Xhaka dhe Mustafi luajtën për 90 minuta.

Rezultatet e takimeve të sotme dhe klasfiikimi është si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE