Connect with Us

Nervozohet Mourinho, Tottenhami tij ngec sërish

Premier Liga

Nervozohet Mourinho, Tottenhami tij ngec sërish

Publikuar

-

Java e 23-të e Premier League u hap më ndeshjen Watford-Tottenham, që përfundoi në barazim të bardhë. Një lojë e vakët nga të dy ekipe dhe pa shumë emocione.

Vendasit patën në dorë mundësinë e artë për të kaluar në avantazh, nga pika e bardhë e penalltisë, pas një prekje me dorë brenda zonës, por gjuajtja e Troy Deeney u prit nga portieri i “Spursave” Gazzaniga.

Në fund të ndeshjes, Mouinho nuk e fshehu zhgënjimin, pasi priste fitoren ndaj një kundërshtari që gjendet në vendet e fundit të tabelës. Pas kësaj ndeshjeje, Tottenhami gjendet momentalisht në vendin e 7-të me 31 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Dënimi i Man. Cityt, Mourinho ka një kërkesë/ Dua titullin kampion të vitit 2018

Publikuar

-

Anglia është goditur nga një dënim i Manchester Cityt ditët e fundit dhe të gjithë trajnerët kanë komentuar në lidhje me këtë gjë. As Jose Mourinho, nuk mund të mungonte, por reagimi i tij, ka pasur një batutë që ka marrë shumë vëmendje në media. Skuadra e Pep Guardiola e përfundoi atë sezon me një […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE