Connect with Us

“Nuk ishte njerëzor”, mbrojtësi sulmon ashpër Besnik Hasin

BundesLiga

“Nuk ishte njerëzor”, mbrojtësi sulmon ashpër Besnik Hasin

Publikuar

-

Besnik Hasi është duke kaluar një moment të mirë në karrierë, teksa po lufton për titullin në Arabinë Saudite me skuadrën e tij të Al Raedit. Ndërkohë një nga periudhat më të këqija dhe për t’u harruar sa i përket teknikut shqiptar, është ajo në Poloni.

Pikërisht në periudhën kur do të drejton Legian e Varshavës, atje ku rezultoi një dështim i vërtetë. Kujtimet dhe shija e lënë është e hidhur, aqsa i pyetur nga një media polake, mbrojtësi Jakub Rzezniczak që ka luajtur për Legian, Kombëtaren e Polonisë dhe aktualisht që është te Wisla, nuk përton për të akuzuar ashpër Hasin sa i përket periudhës së kaluar.

“Në kohën e Besnik Hasit të gjithë janë ndarë. Ai ndoshta ka pasur profilin e një punëtori të mirë, por nuk ishte njerëzor. E ka treguar këtë gjë në çdo moment. Faktori njerëzor është thelbësor, ti nuk mund të udhëheqësh 30 njerëz me një qasje të tillë, duke kërkuar që t’i ngacmosh ata”, ka thënë mbrojtësi polak.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE