Connect with Us

Plas te Flamurtari, largohet trajneri Troisi. Ja arsyeja …

Sport

Plas te Flamurtari, largohet trajneri Troisi. Ja arsyeja …

Publikuar

-

Situatë kaotike te Flamurtari. Trajneri Marcelo Troisi tenton largimin nga kuqezinjtë. Braziliani i pankinës vlonjate duket se nuk e ka duruar dot situatën që po kalon klubi. Në këto kushte, dje ka vendosur të largohet duke përshëndetur lojtarët.

Në klub gjërat nuk po ndryshojnë dhe merkatoja vijon të jetë e bllokuar, por më shumë se kjo arsye, kryesore ka qenë kërkesa e brazilianit për tri paga paradhënie përpara se të firmoste kontratën. Në një kohë që pagat po vonoheshin, atëherë tekniku nuk ka pritur, por ka menduar që t’i japë fund kësaj aventure pa filluar mirë.

Trajneri ka shkuar në hotelin ku ekipi është grumbulluar dhe ka takuar lojtarët. Troisi ka përshëndetur futbollistët, të cilëve u ka thënë se po largohej.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: