Connect with Us

Skënderbeu merr një tjetër goditje të rëndë, UEFA vendos për Jashanicën

Sport

Skënderbeu merr një tjetër goditje të rëndë, UEFA vendos për Jashanicën

Publikuar

-

Nuk kanë fund hallet për Skënderbeun. Janë padyshim klubi më i suksesshëm i dekadës së fundit në futbollin shqiptar duke dominuar dhe  duke qenë skuadra më e kompletuar në çdo aspekt.

Periudha e fundit i ka parë bardhekuqtë në një pozitë jo komode, teksa dënimi nga UEFA për trukim ndeshjesh i ka lënë 10 vite jashtë kompeticioneve europiane. Së fundmi, mësohet se korçarët janë “ngrirë” nga Tatimet, si pasojë e detyrimeve shoqërore dhe shëndetësore të papaguara.

Nuk ka vetëm lajme negative për “Ujqërit”. Ekipi i trajnerit Ilir Daja do të ketë që sot e tutje edhe Bajram Jashanicën, me lojtarin që mund të aktivizohet në testet miqësore sipas një vendimi të fundit nga UEFA.

Për t’a parë mbrojtësin në fushë duhet të presim 22 shkurtin, atëherë kur përfundon edhe pezullimi që lojtari mban mbi vete nga testet kundër dopingut. Me afrimin e kosovarit, trajneri Daja do të ketë një armë plus në prapavijë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shtubina flet nga karantina: Kam neglizhuar vetë, testi ishte një siklet i madh

Publikuar

-

Nga

Ndriçim Shtubina ka bërë testin për COVID-19 pasi u prek një afërm i tij me Koronavirus. Por fatmirësisht lajmi ka qenë i gëzuar dhe testi ka dalë negativ. Në një lidhje direkte për “Neës 24”, lojtari i Vllaznisë bën thirrje që të qendrohet në shtëpi, megjithëse shprehet se ka neglizhuar edhe vetë pak. “Bëra testin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE