Connect with Us

Strakosha mahnit Italinë, ja si vlerësohet shqiptari

Seria A

Strakosha mahnit Italinë, ja si vlerësohet shqiptari

Publikuar

-

Lacio ka mundur pasditen e sotme Sampdorian, me rezultatin e thellë 5-1 dhe tregon jo vetëm që është në superformë, por që është e denjë dhe për titullin kampion.

Ekipi i drejtuar nga Inzagi dhe me Imobilen “vrasës” po tremb çdo kundërshtar që i del përpara.

Ndërkaq pjesë e kësaj skuadre është dhe Strakosha që i jep shumë siguri ekipit të tij. Gardiani shqiptar është vlerësuar me notën 6, nga media italiane “Tuttomercato.web”.

“Në pjesën e parë ai ishte gati në disa raste, edhe pse Sampdoria nuk krijoj shumë rreziqe. Në pjesën tjetër ai vetëm kontrollon lojën. Nuk mund të bëj asgjë në lidhje me golin e Lineti”, shkruan kjo media për Strakoshën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: