Connect with Us

Video: Fitore spektakolare e Dortmundit/ Ky 19-vjeçar çudit botën

BundesLiga

Video: Fitore spektakolare e Dortmundit/ Ky 19-vjeçar çudit botën

Publikuar

-

Dortmundi e ka nisur vitin 2020 me një fitore spektakolare 3-5 në transfertë ndaj Augbsburg. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte 19-vjeçari, Erling Haaland, i transferuar merkaton e janarit për 45 milionë euro nga Salzburg.

Deri në minutën e 55′, Augsburgu po udhëhiqte 3-1. Në minutën e 56′, Favre aktivzion norvegjezin Haaland dhe aty fillon mrekullia.

Dortmundi shënon dy gola të shpejtë me Haaland dhe Sancho 59′ dhe 61′. Pasi shënoi golin e parë në ndeshjen e tij të parë, norvegjezi shpërtheu duke shënuar edhe dy herë të tjera në minutat 70′ dhe 79′.

Dortmundi merr kështu një fitore të jashtëzakonshme, ndërsa ndeshja e sotme për Haaland do të mbahet mend gjatë. Pas kësaj fitoreje, verdhezinjtë renditen në vendin e katërt me 33 pikë, 4 më pak se vendi i parë, që mbahet nga Leipzig.

Rezultatet e takimeve të tjera të orës 15:30 në Bundesligë dhe klasifikimi momental janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Pas fitores së thellë në Londër, Bayerni merr lajmin e hidhur/ Humbet liderin kryesor të ekipit

Publikuar

-

Bayern Munich ka marrë një lajm që duket se ka sfumuar disi gëzimin e fitores 0-3 ndaj Chelseat mbrëmjen e kaluar. Sipas raportimeve të fundit, është konfirmuar se Robert Lewandowski do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 4 javë për shkak dëmtimi. Sulmuesi ka pësuar një dëmtim në gju. Kështu, polaku do të humbasë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Shkëlqeu ndaj Chelseas, Bayerni i bën “dhuratë” rinovimin deri në vitin 2025

Publikuar

-

Bayern Munchen e ka një yll të momentit dhe ai është Alphonso Davies. Paraqitjet e kanadezit kanë qenë mbresëlënëse, sidomos në ndeshjen e fundit ndaj Chelseat, ku ishte vërtet spektakolar. Pikërisht këto paraqitje, duket se kanë bindur drejtuesit gjermanë që të blindojnë djaloshin 19-vjeçar. Sipas raportimeve të fundit, Bayern ka gati rinovimin për Davies, me […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni bën ligjin në Londër ndaj Chelseas, 3 gola dhe spektakël

Publikuar

-

Bayern Munich i tregon Chelseas se i duhet ende punë për t’u matur me më të mirët. Bavarezët fituan pastër 0-3 në “Stamford Bridge”, duke dominuar nga fillimi në fund, në lojë dhe rezultat. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, në të dytën erdhi shpërthimi i gjermanëve. Dy golat e parë u […]

LEXO TE PLOTE