Connect with Us

Video: Ky është kartoni i kuq më qesharak i viteve të fundit/ Çfarë të tha mendja?!

Premier Liga

Video: Ky është kartoni i kuq më qesharak i viteve të fundit/ Çfarë të tha mendja?!

Publikuar

-

Në ndeshjen për javën e 23-të të Premier League mes Norwich dhe Bournemouth është marrë një karton i kuq shumë qesharak.

Steve Cook, lojtari i miqve ka harruar se ishte mbrojtës dhe ka bërë rolin e portierit, duke u ndëshkuar direkt me karton të kuq.

E kuptojmë që kjo ishte një përpjekje për të shpëtuar portën e tij, e mbetur bosh pa portier, por duhej të kishte gjetur një zgjidhje tjetër. Sulmuesi i vendasve, finlandezi Pukki, u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë dhe kaloi të tijtë në avantazh. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: