Connect with Us

Video: Lazio është super, shtyp Sampdorian për 20 minuta

Seria A

Video: Lazio është super, shtyp Sampdorian për 20 minuta

Publikuar

-

Lazio po shkon drejt fitores së 10-të rresht në Serie A. Bardhekaltrit po fitojnë në “Olimpico” 3-0 ndaj Sampdorias, në ndeshjen e javës së 20-të.

Serinë e golave e hapi Caicedo në minutën e 7-të, i cili përfitoi nga përgjumja e mbrojtjes mike dhe dëroi topin në rrjetë.

I zakonshmi Immobile shënoi dy golat e tjerë në 3 minuta, në minutën e 17-të nga pika e bardhe e penalltisë pas një prekje të topit më dorë brenda zone dhe tjetrin në minutën e 20-të pas një pasimi të gjatë të marrë nga Acerbi dhe finalizimit perfekt të tij.


Bomberi italian numëron deri tani 22 gola për këtë sezon në Serie A. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E konfirmon prestigjozja italiane: Hysaj do largohet nga Napoli

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj dhe Napoli do të ndahen pas daljes nga karantina. Shkodrani prej merkatos së kaluar është folur se do të ndërrojë skuadër, por ajo që është nisur verën e shkuar do të përfundohet tani. Prej shkurtit diskutohet se Hysaj mund të rinovojë me Napolin, por deklaratat e agjentit të tij dhe raportimet e fundit […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mesfushori i Milanit me një rekord në Serinë A, por në Europë është në barazim me Gjasulën

Publikuar

-

Nga

Isamel Benaser ishte një nga përforcimet e Milanit në këtë sezon. Futbollisti i ardhur nga Empoli, nuk pati një start të mirë, megjithatë gjatë kampionatit e mori veten dhe tashmë është kthyer në një titullar për kuqezinjtë e Stefano Piolit. Ndërkohë, alegjeriani ka vendosur edhe një rekord në Serinë A. Nuk bëhët fjalë për gola […]

LEXO TE PLOTE