Connect with Us

Zyrtarisht me kombëtaren shqiptare, Florian Kamberi merr 3 oferta të bujshme nga ekipe të njohura europiane

Kombëtare

Zyrtarisht me kombëtaren shqiptare, Florian Kamberi merr 3 oferta të bujshme nga ekipe të njohura europiane

Publikuar

-

Pasi fitoi betejën ligjore për të luajtur me Shqipërinë dhe jo me Zvicrën, disa oferta për sulmuesin Florian Kamberi kanë mbërritur në adresë të klubit të tij skocez Hibernian. Sipas informacioneve nga mediat britanike, Leh Poznan ka paraqitur një ofertë për 24-vjeçarin, por që nuk është pranuar nga drejtuesit skocezë. Përveç klubi të njohur polak, interesime ka dhe Bazeli i Taulant Xhakës si dhe nga ekipi i divizionit të dytë të futbollit anglez Brentfordi.

Këtë sezon Kamberi ka realizuar 8 gola në 23 ndeshje me Hibernianin.  Ai u grumbullua në muajin nëntor për 2 sfidat e fundit eliminatore të EURO 2020 kundër Andorrës (2-2) dhe Francës (0-2), por atë kohë ai nuk kishte marrë konfirmimin nga FIFA se kë shtet duhej të përfaqësonte, ndërsa tashmë rruga e tij te Shqipëria është e lirë dhe pret të shpejti të kryejë debutimin me kombëtaren tonë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: