Connect with Us

19-vjeçari i Dortmundit çuditi botën me tre gola/ Trajneri i tij e kritikon

BundesLiga

19-vjeçari i Dortmundit çuditi botën me tre gola/ Trajneri i tij e kritikon

Publikuar

-

Erling Braut Haland bëri që e gjithë bota e futbollit mbrëmë të fliste për të, pasi shënoi tre gola në përmbysjen e jashtëzakonshme të Dortmundit ndaj Augsburg. 19-vjeçari norevegjez u fut në pjesën e dytë dhe në ndeshjen e tij të parë realizoi tre herë.

Në deklaratën për shtyp pas ndeshjes, trajneri i Dortmundit, Lucien Favre, i habiti të gjithë me kritikën e tij ndaj Haland.

“Nuk di çfarë të them, nuk është stërvitur shumë gjatë ndërprerjes së kampionatit dhe është shumë mbrapa me përgatitjen. Megjithatë, prania e tij është ndier…”, ka thënë Favre.

Të mendosh që nuk është stërvitur mirë dhe shënoi tre gola, çfarë duhet të presim tjetër nga ky djalosh kur të stërvitet plotësisht dhe të arrijë formën maksimale?! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: