Connect with Us

Ky është Milani që duan tifozët/ Përmbysje spektakolare ndaj Udineses

Seria A

Ky është Milani që duan tifozët/ Përmbysje spektakolare ndaj Udineses

Publikuar

-

Milani fiton në frymën e fundit. Udinese u mundua të surprizonte, por në fund kuqezinjtë triumfuan me shifrat 3-2. Nisje e keqe, por kuqezinjtë në shtesë ia dolën të gëzojnë dhe të marrin tre pikët, që vlejnë shumë në rrugëtimin e tyre.

Në minutën e gjashtë. Portieri Gigio Donnarumma e teproi me një dalje nga zona dhe bardhezinjtë realizuan me Stryger Larsen. Milani u vu në lëvizje dhe u mundua të barazonte shifrat, por pa ia arritur qëllimit në 45 minutat e para.

Trajneri Stefano Pioli hodhi në fushë Ante Rebic dhe kroati e shpërbleu besimin e dhënë, duke shënuar tre minuta pasi zbriti në fushë. Një aksion model, kombinime të bukura mes Conti-Leao, me mbrojtësi që shërbeu në zonë dhe Rebic u tregua i saktë me gjuajtjen e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Comment

  1. saimir

    19 Janar, 2020 at 4:22 pm

    Çfare e dini ket popull? Kompanite e basteve i organizojne keto “permbysje” 1-2 apo 2-1. Boll ma me mashtrime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE