Connect with Us

Barcelona-Granada, formacionet zyrtare/ Trajneri i ri i Barcelonës bën ndryshime të mëdha

La Liga

Barcelona-Granada, formacionet zyrtare/ Trajneri i ri i Barcelonës bën ndryshime të mëdha

Publikuar

-

Barcelona do të luajë sot ndaj Granada-s në “Camp Nou”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të La Ligës.

Kjo do të jetë ndeshja e parë për Quique Setien, i cili u zyrtarizua këtë javë si trajneri i ri i katalanasve.

61-vjeçari e ka nisur me disa ndryshime të Barcelona, duke ulur në stol Clement Lenglet dhe në vend të tij ka aktivizuar francezin tjettër, Samuel Umtiti. Surpizë e madhe është aktivizimi nga minuta e parë e 17-vjeçarit, Ansu Fati, në sulm, përkrah Messit dhe Griezmann. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: