Connect with Us

Besart Berisha nuk është plakur, ngre peshë Australinë me golin e tij

Sport

Besart Berisha nuk është plakur, ngre peshë Australinë me golin e tij

Publikuar

-

Besart Berisha është rikthyer në Australi dhe po rigjen vetveten, ndërsa në përballjen e sotme ndaj Central Coast Mariners ka arritur që të shënojë dopietë. Një ndeshje praktikisht e mbyllur kjo brenda 21 minutash, pasi rezultati shkoi në shifrat 3-0 dhe aq të përfundonte edhe për 90 minutat.

Ndërkohë goli i parë erdhi në minutën e 6, atje ku duhet edhe të ndalemi. Një krosim fantastik erdhi nga Alesandro Diamanti, lojtari që ka qenë pjesë e Serisë A për disa sezone, ndërsa Besart Berisha do e dërgonte bukur topin në rrjetë. Padyshim që këtij realizimi i shkon përshtat nota 10 dhe përligj gjithë duartrokitjet e tifozëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE