Connect with Us

“Bomba” e Safet Gjicit/ Presidenti deklaron tërheqjen nga klubi: Nuk jam më pjesë e strukturave të Kukësit

Sport

“Bomba” e Safet Gjicit/ Presidenti deklaron tërheqjen nga klubi: Nuk jam më pjesë e strukturave të Kukësit

Publikuar

-

Safet Gjici, ka befasuar me vendimin e fundit, teksa ka deklaruar se është tërhequr nga strukturat drejtuese të Kukësit, për shkak të angazhimeve të shumta në Bashkinë e qytetit verilindor.

Në një prononcim për “Top Channel”, Gjici nuk ka zbuluar kujt ia ka besuar drejtimin e ekipit, ndërkohë që preferon të quhet president nderi.

ECURIA – Ajo që më kënaq është se të gjithë lojtarët janë në top-formë, nuk kanë dëmtime dhe kjo është gjë e mirë. Besoj se me kapacitetet që ka ky ekip, them që do të ecim mirë. Kemi luajtur në fusha të huaja në të gjithë kampionatin, u bë viti i dytë. Investimi po ecën me ritme të shpejta dhe uroj që të mbyllet brenda verës që ne të kthehemi në fushën tonë”.

BASHKIA – Unë jam në pozicion tjetër tani, unë flas si kryetar bashkie e nuk jam më pjesë e strukturave të klubit. Por bashkia ka aksionet e veta te klubi paçka se bashkia nuk ka shpenzuar asnjë lek te klubi, edhe sot që flasim por edhe shumë vite më parë.

RIVALËT- Besoj se Partizani do të luftojë deri në fund, Tirana pse jo, po kështu edhe Bylisi. Por unë them se rival kryesor do të jetë Partizani. Kështu që të gjithë tifozët e Kukësit kudo që janë i bëj thirrje të vijnë në stadiumin e ri, por edhe të shohin një ndeshje që do të japë spektakël”, deklaroi Gjici.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE